Dudak Renklendirme

  • Home
  • Dudak Renklendirme

İletişime Geçin

Dudak Renklendirme

Dudak renklendirme solgun ve cansız dudakların özel kalıcı makyaj boyası kullanılarak yeniden canlı ve bakımlı görünmesini sağlamak için yapılan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Kişiye daha dolgun, daha canlı ve daha genç bir görünüm sağlayan dudak renklendirme işlemi dudaklara doğal bir hacim ve renk kazandırıyor. Kişinin belirlediği rengin ve işlemin kolayca uygulanabildiği bir kalıcı makyaj uygulaması olan dudak renklendirme işlemi son yıllarda ünlü kişiler tarafından da sıkça kullanılmakta ve en popüler kalıcı makyaj uygulamaları arasındaki yerini almıştır.

Dolgun, son derece kusursuz çizilmiş müthiş çizgilere sahip ve bir o kadar da doğal dudaklara sahip olmak tüm kadınların hayalidir öyle değil mi?

Dudak Rengi Neden Solar?

Vücudumuz ilerleyen yaş ile birlikte canlılığını yitirmeye başlar. 20’li yaşların başlaması ile dudaklarda solgunluk ve matlık boy göstermeye başlar. Ancak bu durum yıllar içerisinde gözle fark edilebilir boyutlara ulaşabileceğinden 20 yaşına girer girmez aniden olabilecek bir durum değildir. Dudaklarınızın daha belirgin ve daha dolgun görünmesini sağlayacak dudak renklendirme hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı detaylıca okuyabilir ve bize ulaşabilirsiniz. İşlem birçok kaynakta karşınıza dudak gençleştirme olarak da çıkabilir. Bir kalıcı makyaj uygulaması olan dudak pigmentasyonu, zaman içinde solgun bir görünüm kazanarak ve doğal renginden uzaklaşmaya başlayan dudakları çok daha parlak ve dolgun bir görünüme kavuşturma yöntemidir. Dudak pigmentasyonu nedir sorusunun cevabı, tam olarak yapılmasını istediğiniz kalıcı dudak makyajı işleminde gizlidir. Dudak kontürü belirlemek için bir işlem yaptırmak ve aynı zamanda da daha kalın dudak görünümü istiyorsanız dudak kontörü işlemi isteğinize cevap verecek yeterliliktedir. Ancak dudaklarınızın solgun ve cansız görüntüsünden rahatsızsanız dudak kontörü işlemine ek olarak renklendirme uygulaması da yaptırmalısınız. Solgun bir dudakta sadece çerçeve belirlenmesi daha fazla istenmeyen bir görüntü ortaya çıkartabilmektedir.

Dudak Renklendirme Ne İşe Yarar?

Uygulama sonrasında kalın, canlı, olduğunuzdan çok daha genç dudaklara sahip olmanızı sağlar. Bu işlem esnasında hem dudak kontürü uygulandığı gibi, içine de dilediğiniz renkte renklendirme işlemi yapılır. Böylece dudaklarınız daha büyük, daha kalın ve daha parlak bir görünüme kavuşur.

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Dudak renklendirme kalıcı makyaj tekniği ile yapılan bir uygulamadır. İşlem öncesinde kişinin doğal dudak rengi kalıcı makyaj uzmanı tarafından belirlenir ve kişi ile uzman nasıl bir renk tercih edeceği üzerinde konuşarak zengin organik kalıcı makyaj boyaları arasından seçim yaparlar. Doğal dudak renginizi korumak istiyorsanız bunu kalıcı makyaj uzmanınızla da paylaşmalısınız. Uzmanınız sizin de onayınızla uygun kalıcı makyaj boyası rengini seçecektir. Sürekli kullandığınız ve teninize, dudak yapınıza fazlasıyla yakışan bir ruj rengi varsa işlem esnasında bu rengin yapılmasını isteyebilirsiniz. Kalıcı makyaj uzmanı size rujunuzu ile en yakın tonları belirleyecek ve seçim yapmanızı sağlayacaktır. Dudak renklendirme ruj yerine geçerek günün her saatinde doğal bir görüntü elde etmenizi sağlayarak ve abartılı dudak görünümlerinden sizi koruyacaktır. İşlemin uygulaması için renk seçme sonrası kalıcı makyaj uygulamalarının hepsinde olduğu gibi dudak renklendirme işlemi için de özel kalıcı makyaj iğneleri kullanılmaktadır. Kalıcı makyaj iğneleri ile dudak yapınıza ve şekline göre cildin 0.3-0.5 milimetre altına renk pigmentleri yerleştirirler.

Dudak Renklendirme Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Kalıcı dudak renklendirme klasik dövme yöntemi ile sık sık karıştırılır. Yöntem olarak dövme ile benzerlikleri olan yöntem, kıl tekniği kaş uygulamaları, kaş kontörü gibi kalıcı makyaj uygulamaları özünde oldukça farklıdır. Kalıcı dudak renklendirme işleminde ve diğer kalıcı makyaj uygulamalarında iğnenin dövmede olduğu kadar derine inmez. Kalıcı makyaj boyaları tamamen doğal ve organiktir. Aynı zamanda cildin epidermis adı verilen en üst tabakasına uygulandığından dudak renklendirme işleminin kalıcılığı, kalıcı dövmenin kalıcılığı ile kıyaslanamaz. Dövme ömür boyu ciltte kalan bir uygulama iken dudağın kalıcı olarak renklendirilmesi, ortalama 2-3 sene kalıcılığa sahiptir. Dudak renklendirme kalıcılık süresi kişinin gösterdiği dudak bakımına, dudaklarının yapısına ve cilt özelliklerine göre değişkenlik gösterse de kalıcı dudak renklendirme yaptıranlar 3 yılın ardından dudak renklendirme yenileme için yeniden başvuru yaparlar. Dudak pigmentasyonu yaptıranlar günlük hayatlarını kolaylaştıran bu uygulama sayesinde hem zaman kazandıklarını hem de her daim bakımlı göründükleri için kendilerini çok mutlu hissettiklerini biz uzmanlara her fırsatta sık sık dile getirir

Plus Beauty Club

Alanında Uzman Personel ile Modern Cihazlar ile Sonuç Odaklı Hizmet. Hizmetlerimiz Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Hemen Arayın.