Hydrafacial

İletişime Geçin

Hydrafacial

Hydrafacial Canlı, sağlıklı ve bakımlı bir cildin kişiye daha bakımlı ve doğal bir görünüm sağladığı bilinen bir gerçektir. Fakat günümüzde yoğun yaşam ve iş temposu içerisinde pek çok insan cilt sağlığına gereken özen ve hassasiyeti gösterememektedir. Zamanın yıpratıcı etkileri, UV ışınları ile güneşin foto-yaşlanma etkisi, genetik faktörler, cildin maruz kaldığı hava kirliliği ve çeşitli kimyasallar ile sağlıksız beslenme ve farklı çevresel unsurlara bağlı olarak ciltte esneklik kaybı, sarkma, matlaşma, kırışma, kuruluk gibi istenmeyen sonuçlar meydana gelir. Birçok çevresel faktör ortadan kaldırılsa bile, zamanın yıpratıcı etkilerinin ve genetiğimizin önüne geçmek hiçbir şey yapılmadığı takdirde mümkün değildir. Bu durumun önüne geçmek ve cildin yaşlanma sürecini geciktirmek amacıyla çeşitli yöntemler uygulanabilmektedir. Kişi kaç yaşında olursa olsun cildine gereken önem verilerek özen gösterilmeli, cildin yaşlanma süreci yakından takip edilmeli ve gerekli önleyici tedaviler uygulanmalıdır.

 

Bir anti-aging (yaşlanma karşıtı) bakım yöntemi olarak kabul edilen FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı HydraFacial MD cilt yenileme ve bakım sistemi kişinin cildinin daha genç, parlak ve canlı bir görünüm kazanması amaçlamak için uygulanan cilt dostu bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Sıvı-dermabrazyon (hydradermabrasion) olarak adlandırılan bu yöntem ile hastanın cildinin derinlemesine bir yapı ile temizlenmesi, soyulması (peeling), nemlendirilmesi, beslenmesi ve cilt tamamen yenilenerek antioksidan bakımlar yapılması mümkün olmaktadır. Ayrıca bu sistem, ciltte önemli bir sorun olarak karşımıza çıkan siyah noktalara karşı da etkilidir.

 

HYDRAFACİAL SİSTEMİ İLE CİLT YENİLEME VE GENÇLEŞTİRME NASIL UYGULANIR?

HydraFacial MD, cildi yenileme ve gençleştirme sürecini yeni ve farklı bir boyuta taşıyan profesyonel bir klinik uygulama sistemidir. HydraFacial MD sistemi dört farklı teknolojiyi bünyesinde barındıran bir cihazla birlikte, özel patentli başlıkları sayesinde cildin derinlemesine temizlenmesine, ciltteki sebum ve kirlerin yumuşatılmasına ve cildin ölü deri hücrelerinden arındırılmasına, cildin nemlendirilmesine, cilde anti-aging tedavi uygulanmasına, siyah noktaların, ince kırışıklıkların ve lekelerin azaltılmasına olanak sağlar.

 

HydraFacial MD sistemi ile cilt yenileme uygulamasında cildin temizlenme yöntemlerinden birisi, özel solüsyonlarla desteklenmiş bölgesel vakum sistemidir. Patentli VortexTM teknolojisi ile bölgesel girdapçık etkisi yaratılmakta ve ciltte oluşmuş siyah noktaların, sebumların ve yağ birikintilerinin ciltten atılmaları sağlanmaktadır.

 

Cildin yenilenmesini sağlamak amacı ile glikolik asit içeren peeling solüsyonları da eş zamanlı olarak uygulanabilmekte ve hatta bu uygulama sırasında, HydraFacial’a özel olarak geliştirilen başlıklar vasıtası ile ciltte mikrodermabrazyon (mikro cilt soyma / arındırma) işlemi de aynı zamanda gerçekleştirilebilmektedir. Uygulama sırasında, ciltte oluşmuş ince kırışıklıklara yönelik hyalüronik asit içeren özel serumlarla cilt desteklenmektedir. Ayrıca HydraFacial uygulaması sonrası uygulama yapılan alandaki cilt dokusunda bir sıkılaşma da elde edilmektedir.

 

HydraFacial bakımı sırasında cildin nemlendirilmesi ise yine bazı özel peptitler içeren serumlar ile yapılır. Ayrıca cilt tonunun dengelenmesi için yine sistemin kendi özel serumları mevcuttur. Ancak bu uygulama standart uygulamaya dâhil değildir ve bakım sırasında ayrı bir protokol gerektirmektedir. Uygulama esnasında uygun cilt tiplerinde lenf drenaj terapisi de yapılabilmektedir. Bu uygulama ile cildinizin kan akımı arttırılır ve bu sayede toksinlerin temizlenmesine yardımcı olunur.

 

Uygulamanın son aşaması rejüvenasyonu (cilt gençleşmesi) en üst düzeye çıkarmak, cildi yatıştırmak ve bakımla sağlanan etkiyi optimize etmek için yapılan led ışık tedavisidir. Ciltte bulunan foto-reseptörler özel kırmızı (ve bazı hastalarda mavi) ledler ile uyarılarak bu sonuç elde edilir.

 

HYDRAFACİAL UYGULAMASI SONRASI BAKIM NASIL OLMALIDIR?

Uygulama sonunda cildiniz temizlenir ve cilt tipinize uygun olarak belirlenecek olan nemlendiriciniz ile güneş koruyucunuz sürülür. Bakım sonrası günlük hayatınızda cilt tipinize uygun SkinCeuticals veya Perricone MD vb. bir markanın nemlendiricisini ve Dermalogica vb. bir markanın güneş koruyucusunu kullanmanız önerilir. Akşam yatmadan yüzünüzü estetisyenimizin önerdiği şekilde temizleyebilirsiniz. İşlem sonrası cildinizin bakım ve temizliği ile ilgili estetisyeninizden profesyonel öneriler de alabilirsiniz.

Plus Beauty Club

Alanında Uzman Personel ile Modern Cihazlar ile Sonuç Odaklı Hizmet. Hizmetlerimiz Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Hemen Arayın.