Kaş Laminasyonu

  • Home
  • Kaş Laminasyonu

İletişime Geçin

Kaş Laminasyonu

Kaş laminasyonu, kaşların uzun süreli şekillendirilmesini sağlayan kaş bakım işlemidir. Kaşların yukarı doğru sabit kalmasını sağlarken bir yandan da kaşların daha taranmış ve şekilli görünmesine yardımcı olur. Bazı sert kaş kılları ters yöne doğru uzayabiliyor veya içe doğru kıvrılabiliyor. Kaş laminasyonu, bu gibi inatçı kaşların şekillendirilmesini sağlayarak daha düzgün uzayan gür kaşlara sahip olmana yardımcı olur. Kaş laminasyonu yarı kalıcı bir işlemdir, ortalama ömrü 6-8 hafta arasındadır.

Kaş laminasyonu kimlere uygun?: Bu işlemi en çok kaşları sürekli aşağı düşen, kıvrılan ve yanlış yöne doğru uzayan kişiler yaptırıyor. Sert kaşlara sahip olup, gün içinde kaşlarının düşmesinden ve kaşların simetrisinin bozuk olmasından şikayetçi olan kişiler için kaş laminasyonu uygundur. Kaş laminasyonunda kaşların arası doldurulmaz, bu nedenle daha gür kaşlara sahip olmak isteyenler işlemden iki gün sonra microblading yani kalıcı kaş makyajı yaptırabilirler.

Kaş laminasyonu nasıl yapılır?

Kaş laminasyonu işlemi için ilk olarak kaşların özel kaş şampuanıyla yıkanıyor ve temizleniyor. Makyaj artıklarından arındıktan sonra primer ile kaş laminasyonu için baz oluşturulur. Kaşlarına istenilen şekil verildikten sonra iki özel yapıştırıcı solüsyon sürülür ve beklenir. Kaş laminasyonu uygulamasında dilersen kaş boyama da yaptırabilirsin. Fakat kaşlarının aralarındaki boşluklar doldurulmaz. Uygulama sonrasında kaş tellerine botoks bakım yapılarak daha güçlü kaşlara sahip olman amaçlanıyor. Kaş botoksu enjeksiyonla yapılmıyor, kaşlara yapılan protein içerikli bir bakım sayesinde kaşların gürleşmesini hedefliyor. Kaş laminasyonu yaptıranlar ilk ay kaşlarının sabit kaldığını daha sonra işlemin etkisinin ikinci aya doğru azaldığını söylüyorlar. Kaş laminasyonu fiyatlarını düşündüğünde oldukça az bir süre kaşlarında bu etkiyi görebiliyorsun. Kaş laminasyonun etkilerinin başında kaşların daha düzgün görünmesi, aşağı düşmemesi ve kaşların taranmış görünmesi geliyor.

Kaş laminasyonu zararlı mı?

Kaş laminasyonu işleminde kaşlara uygulanan yapıştırıcı solüsyon bazı kişilerde hassasiyet yaratabiliyor veya kaşların dökülmesine yol açabiliyor. Bu nedenle kaş laminasyonu yaptıracağın yeri ve kullandıkları malzemeleri detaylıca araştırmalısın. Kaş laminasyonu sonrasında yapılan bakım sayesinde uygulamanın zararları en aza çekilerek kaşlarının güçlenmesi ve daha gür görünmesi hedefleniyor. Kaş laminasyonu yaptırdıktan sonra kaşlarına ilk 24 saat su temas ettirmemeli ve yağ bazlı temizleyicilerden uzak durmalısın. Kaş makyajı yaparsan su veya krem formüllü makyaj temizleyicileri kullanmalısın.

Plus Beauty Club

Alanında Uzman Personel ile Modern Cihazlar ile Sonuç Odaklı Hizmet. Hizmetlerimiz Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Hemen Arayın.